Poligrafia 2011 - pierwsze podsumowanie


Ponad 12 tys. profesjonalistów odwiedziło ekspozycję targów POLIGRAFIA i EURO-REKLAMA w Poznaniu.

Zapach farb drukarskich, szum pracujących maszyn, ostre światła monitorów oraz gwar rozmów towarzyszyły przez cztery dni poznańskiemu spotkaniu sektora poligraficzno-reklamowemu. Zwiedzający mieli możliwość przeglądu oferty tak bardzo zbliżonych, a w wielu miejscach nierozerwalnie ze sobą połączonych – branż. Łącznie blisko 400 wystawców z 27 krajów, prelekcje, pokazy, dedykowane konkretnym tematom pawilony i atrakcyjne ekspozycje służyły efektywnemu przekazywaniu wiedzy o produktach wystawców.

fot-marcin_melanowicz-1000.jpg

 

W tym roku w Poznaniu obecna była zdecydowana większość renomowanych firm oferujących cały wachlarz produktów i usług, który obejmuje maszyny i urządzenia, materiały i akcesoria oraz usługi poligraficzne. Silnym elementem wiosennego spotkania była przestrzeń specjalna Digital Printing Expo zlokalizowana w pawilonie 3A, gdzie – w sąsiedztwie odbywających się równocześnie targów EURO-REKLAMA – eksponowana była pełna oferta druku cyfrowego, wielkoformatowego i reklamowego.

       fot-marcin_melanowicz-0938.jpg  fot-marcin_melanowicz-6558.jpg  fot-marcin_melanowicz-6681.jpg 


Poligraficzne kompendium wiedzy

Liczną publiczność zgromadziła pierwszego dnia Konferencja edukacyjna Zawodowe szkolnictwo poligraficzne w epoce przełomu technologii cyfrowych przygotowana przez COBR Przemysłu Poligraficznego przy udziale MTP. Zainteresowaniem cieszyły się również pokazy druku na offsetowych maszynach arkuszowych organizowane na stoisku firmy KBA CEE. Blisko 200 osób wzięło udział w konferencji Poligrafia – o rynku i nowościach zorganizowaną przez firmy Heidelberg Polska i Grafikus KPMG i PBKG oraz targi poznańskie. Uwagę kilkudziesięciu osób przykuły również warsztaty z zakresu zarządzania barwą organizowane przez Wydawnictwo Polski Drukarz. O przyszłości książki w świecie cyfrowym dyskutowali uczestnicy konferencji Polskiej Izby Druku.


POLIGRAFIA 2013

Za nami już kolejna, udana edycja targów POLIGRAFIA. Dziękujemy za udział w tym wydarzeniu i już zapraszamy do Poznania za dwa lata.

Wstecz

 
 
 
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
alternative baner 4